page

Производи

Премиум ПВЦ церада на Yatai Textile за тешки и издржливи навлаки за шатори


Детали за производот

Ознаки на производи

Ви ја претставуваме палетата на ПВЦ церади на Yatai Textile, идеално решение за вашите тешки и издржливи потреби за покривање. Нашата ткаенина со ПВЦ обложена е дизајнирана имајќи ја предвид разновидноста. Од целосна можност за блокирање до целосна транспарентност, мала до голема тежина и избор на боја од црна до бела, ве покриваме. Оваа палета е совршена за различни намени, како што се церади од шатори, капаци за камиони и шатори. Нашите производи се произведуваат со употреба на внимателно избрани материјали кои се во согласност со највисоките стандарди во однос на UV, оксидација, габична и пожарна отпорност. Ламинираната, обложена ролна ПВЦ церада е отпорна на временските услови, заштитувајќи ги вашите средства од сурови услови. Двостраниот акрилен слој ја зголемува отпорноста на нечистотија, обезбедувајќи лесно чистење и долговечност. Како водечки снабдувач и производител, Yatai Textile го гарантира квалитетот и издржливоста на нашите церади обложени со ПВЦ. Нашата ткаенина за шатори го надминува нормалното, овозможувајќи се, од комерцијални шатори до циркуски шатори. Со минимална нарачка од 3000SQMS, нудиме производ кој не е само материјал за покривање. Тоа е инвестиција за заштита. Доверете ѝ на Yatai за ПВЦ церада што ќе се спротивстави на работата, секој пат.

Детали за производот


Место на потекло: Кина
Име на брендот: YTARP

Сертификација: SGS REACH ROHS ISO9001
Дневно производство на ПВЦ церада: 50000SQMS

 

Плаќање и испорака


Минимална количина на нарачка: 3000SQMS
Детали за пакување: занаетчиска хартија со пена пена
Способност за снабдување: 60000 квадратни метри/месец
Пристаниште за испорака: Шангај/Нингбо

 

Брзи детали


Апликација: Надворешен шатор, Надворешна тенда, Земјоделство на отворено, индустрија на отворено

Тежина: 540 gm

Дебелина: 0,50 мм

Боја: може да се прилагоди

Должина на ролна: 50 m

Ширина: до 5,1 m

Технологија: Обложена со нож

Функција: Водоотпорен, отпорен на пламен, Против мувла, Анти-УВ, Отпорен на кинење, Отпорен на абење, Отпорен на масло

Предност: самочистење, издржлив, анти-стареечки

 

500d 1000d 400GSM 550GSM 650GSM 750GSM Тешки водоотпорен UV отпорен на пламен за печатење Шатор Торба Камион Капак Ламинирана обложена ролна ПВЦ церада


Механички својства

Вкупна тежина

540 гсм

DIN EN ISO 2286-2

 

Материјал за обложување

ПВЦ

 

 

Основна ткаенина

100% полиестер

DIN ISO 2076

 

Густина на ткаенината

1100Dtex 18x18

DIN ISO 2076

 

Површинска завршница

Обичен

 

 

Кршење сила искривување

2500 N/5cm

DIN EN IS01421-1

 

Кршење Сила Weft

2300 N/5cm

DIN EN IS01421-1

 

Искривување на силата на солза

300 N

DIN53363:2003

 

Ткаенина со јачина на солза

280N

DIN53363:2003

 

Адхезија

100 N/5cm

ISO2411:2017

 

 

 

 

Физички својства

Отпорност на температура

-40/+70℃

-40/+70℃

 

Адхезија за заварување

120 N/5cm

IVK 3.13

 

Светлосна издржливост

7-8

ISO 105 B02:2014

 

Однесување со оган

Б1 Б2 М1 М2

DIN 4102-1

 

Флекс отпор

Најмалку 100000 свиоци

DIN 53359A

 

Реакција на пожар

B(fl)-s1

EN 13501+A1:2009

ЈАТАИ шаторска ткаенина за разноврсност. Од високо проѕирно до целосно непроѕирно, од мала тежина до тешки, од бело до црно, од маркирано до двокатен систем за шатори и од комерцијален шатор до циркуски шатор, сè станува возможно. Произведена со специјално избрани материјали, ткаенината за шатори Yatai е во согласност со највисоките стандарди во однос на UV, оксидација, габична и пожарна отпорност. Акрилната обвивка од двете страни е совршена завршна обработка, обезбедувајќи добра отпорност на нечистотија и лесно чистење, како и издржливост.

MOQ: 3000SQMS


  • Претходно:
  • Следно:
  • Оставете ја вашата порака